Co oznaczają plamy przed oczami?

Dziś rano kiedy się obudziłam, skierowałam wzrok na biała ścianę i zauważyłam, że jakaś plamka mignęła mi przed oczami. Myślałam, że to chwilowe, bo dopiero wstawałam, ale później leżąc w salonie i patrząc w sufit znowu ją zobaczyłam. Plamka przemieszcza się razem z ruchem moje gałki ocznej i jakby troszkę pływa. Dopiero stabilizuje się po chwili w jednym miejscu. Jest niewielka i mam wrażenie, że od niej odchodzą jeszcze takie dwie cieniutkie niteczki. Dostrzegam ją, kiedy patrzę właśnie na jasne rzeczy. Szczerze mówiąc nigdy coś takiego nie miało u mnie miejsca i zaczynam się martwić. U okulisty na badaniu wzroku byłam pod koniec września i poza wada -0,25 na tym samym oku, a tak to nic nie wykrył. Czy to zniknie samo? Faktycznie mam się czym przejmować? Powinnam zgłosić się znów do okulisty? Nie wiem zupełnie co zrobić. Bardzo prosiłabym o udzielenie jakiejś porady w tej sprawie

Witam. są to męty w ciele szklistym,rzecz nie jest groźna ale wkurzająca.Należy okresowo sprawdzać siatkówki w kierunku uszkodzeń i zapaleń,możliwe że też jest to początek drobnej infekcji z okolic oka np zatok lub zębów.Leczeni prostych mętów to Sol .Vitreolent 3x do PLO oraz Tbl.Vitroft 1xdz. przez 3 mce.Pozdrawiam serdecznie