Zaburzenia widzenia i męty w oczach

Parę dni temu byłem u okulisty.Mam takie objawy: tzw. męty oraz mnóstwo kropek żółtych/zielonych (coś w rodzaju śnieżenia w TVale nie na taką skalę) przed oczyma nasilające się w ciemnościach, nawet gdy zamknę oczy. Wyczytałem że mogą to być odwarstwienie siatkówki, zatrucie metanolem lub coś jeszcze. Okulista po przeprowadzeniu badań nie stwierdził uszkodzeń - może to od wysokiego ciśnienia. Czy faktycznie może to od tego czy coś z powyższych a on się pomylił - można nie zauważyć uszkodzeń?

Witam. Męty są częstym objawem okulistycznym. Jeżeli nie dostał Pan leczenia to proszę kupić sobie Sol. Vitreolent 4x do PLO oraz tbl. Vitroft 1x rano do śniadania. Jeżeli widzi Pan iskry ,błyski w ciemności to znaczy że ma Pan trakcje witreoretinalne i należy zmienić okulistę. POzdrawiam