Widzenie przebłysków i nerwica

Witam. Mój problem polega na widzeniu pewnych przebłysków. Wystraszyłam się , że moje objawy są wynikiem choroby psychicznejschizofremi lecz to nie prawda. Posiadam przebłyski z lewej strony na dole . Gdzie nie spojrze to towarzyszą mi przy każdym kroku . są rózne naprawde raz okropne widze rzeczy raz jakies nie ogarniete rzeczy. Moj wzrok nie ma ostrości , jest wszysdtko albo podwojne albo zamazane. Byłam u okulisty i wzrok mam wszystko wporządku. Cierpnie także na nerwice.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

W opisanej sytuacji, gdy badanie okulistyczne nie wykazuje nieprawidłowości sugeruję wykluczyć podłoże psychiczne Pani dolegliwości, czyli konsultację z psychiatrą.

Szanowna Pani, takie niezwykłe doznania percepcyjne w postaci iluzji mają charakter epizodów quasi-psychotycznych. Nie oznacza to koniecznie, że choruje Pani na schizofrenię, ale może być związane ze stylem Pani osobowości (która ma pewne cechy schizotypowe). Myślę jednak, że nie o diagnozę tutaj chodzi a raczej o to, jak się Pani z tymi doznaniami czuje. Pani przebłyski oraz nerwica, silny lęk powodują u Pani dyskomfort, cierpienie. Warto zainteresować się bliżej tymi objawami oraz tym, co za nimi stoi w pracy psychoterapeutycznej. Sugeruję Pani podjęcie psychoterapii w nurcie Metasystemowym, która stwarza szanse na wyleczenie objawów bez konieczności stosowania leków. Adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej