Uczucie zatkanego nosa przy nerwicy lękowej

Witam. Mam stwierdzoną nerwicę lękową, ale martwi mnie fakt, że rano czuję się "zatkana" - gardło, czasem uszy i nos. Dodatkowo zazwyczaj rano zbiera mi się flegma w gardle, którą odkrztuszam i piecze podniebienie. Czy ta flegma i uczucie "zatkania" jest objawem nerwicy? Lekarze odsylaja z niczym, morfologię oraz ekg mam bez żadnych nieprawidłowości...

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze mogą być skutkiem ubocznym brania leków psychotropowych. Jeśli bierze Pani leki przepisane przez psychiatrę to proszę zapoznać się ze skutkami ubocznymi, które one mogą wywoływać. Odsyłam również do artykułu:

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

Najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Polecam udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl Znajdzie tam Pani również adresy zaufanych specjalistów w Warszawie.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej