Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaprzestanie stosowania leków antydepresyjnych

Witam serdecznie przerwalam brać leki na depresję bardzo dziwnie się czuje straciłam czucie w glowie straszna słabość i osłabienie wzroku przerwalam ponieważ nie umiem połyka tabletek rozgryzalam je ale nie które to kapsułki dość duże co powinnam zrobić bardzo źle się czuje czy mój stan się poprawi???
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, nie powinna Pani sama przerywać leczenia. Jesli ma Pani trudności z połykaniem tabletek, lekarz psychiatra zmieni je na inny preparat. Proszę skonsultować się pilnie z prowadzacym psychiatrą. Pozdrawiam

0

Szanowna Pani, to, co się z Panią teraz dzieje jest prawdopodobnie skutkiem odstawienia leków. Odstawianie leków na własną rękę nie jest wskazane, zawsze należy je konsultować z psychiatrą. Inną kwestią pozostaje fakt, iż antydepresanty, które Pani bierze, nie leczą samej depresji, ale jedynie tłumią objawy zastępując jedne drugimi. Proszę zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi przyjmowanych przez Panią leków. Odsyłam również do artykułu:
http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

Pani potrzebna jest psychoterapia. Psychoterapia jest zdrową alternatywą dla leczenia farmakologicznego. Polecam udać się do psychoterapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl
W Poznaniu istnieje Poznański Ośrodek Psychoterapii Integratywnej, polecam!

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy