Wielotorbielowatość wątroby a poród

DZIEŃ dobry Jestem w ósmym miesiąc ciąży,mam wielotorbielowatosc wątroby, czy w czasie porodu torbiele mogą pęknąć,czy powinnam mieć cc. Anna

Ocena wielkości torbieli i możliwości uszkodzenia przy wzroście ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej nastąpi w porozumieniu przez ginekologa i chirurga. Nie ma jednoznacznych wskazań niezależnych od wielkości i ilości torbieli. Każdy przypadek ocenia się indywidualnie.

Wszystko zależy od tego jak duże są torbiele i jaką mają lokalizację. Torbiele w wątrobie poniżej około 8 cm mają małe prawdopodobieństwo pęknięcia.