Wirusowe zapalenie wątroby typu B u narzeczonego

Witam! Mój narzeczony jest nosicielem WZW typu B, Nie długo byśmy chcieli założyć rodzinę. Jak to wszystko musi przebiec aby nikomu nic się nie stało? czekam na odpowiedż.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przede wszystkim powinna Pani przejść pełny schemat szczepień przeciwko WZW typu B. Przed planowaną ciążą należy udać się do specjalisty chorób zakaźnych oraz ginekologa. Specjaliści udzielą niezbędnych informacji na temat bezpiecznego starania o dziecko z partnerem zarażonym wirusem.