Wirusowe zapalenie wątroby w ciąży

Mam 32 lata. Zaszłam w ciążę (obecnie jestem w 7 miesiącu). Mieszkam teraz na terytorium UK i stała się rzecz dziwna. Zaczęła mnie swędzieć skóra, o czym oznajmiłam lekarzowi prowadzącemu. Teraz dowiedziałam się, że jest duże prawdopodobieństwo, chyba nawet bardzo duże, że posiadam tego wirusa. Częściej badam płód i za 2 dni jadę na jakieś już bardziej specjalistyczne badania do szpitala. Pytanie moje brzmi, czy dziecko urodzi się zdrowe, czy zdążę je wychować i jak długo zostało mi czasu, ponieważ wiem, że to jest marskość bądź rak. Pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedź.

Witam serdecznie!

Pani Emilio po pierwsze to rozumiem, że nie zostało postawione jeszcze żadne rozpoznanie. Typów wirusa zapaleń wątroby jest kilka ( m. in. typ A, B, C, D, E) oprócz tego istnieją inne wirusy również powodujące zapalenia wątroby.
Napisała Pani, że na pewno jest to marskość wątroby bądź rak - nie wiem na jakiej podstawie Pani tak twierdzi, ale postawienie takiego rozpoznania musi być oparte na wykonaniu specjalistycznych badań. Różnica między tymi dwoma jednostkami chorobowymi jest ogromna, różny jest również przebieg choroby, który dodatkowo u każdego przebiega inaczej. Nie da się określić jak choroba będzie przebiegała ani jak długo będzie trwała, jest to sprawa indywidualna.
Jeżeli chodzi o rozwój dziecka, to trudno mi cokolwiek powiedzieć, kiedy nie wiadomo jakie jest rozpoznanie ani typ wirusa.
Proszę koniecznie zgłosić się do szpitala i oczywiście życzę Pani pomyślnego rozwiązania.
Pozdrawiam!