Wirusówka u 6-latka

Witam.U mojego syna lat 6 w piątek stwierdzono "wirusówkę"- częste wymioty z biegunką.Wieczorem trafiliśmy do szpitala, wyniki były w normie, ale były początki odwodnienia, podano mu dwie kroplówki i wypisano do domu.Biegunka ustąpiła,rano dwa razy wymiotował,jest bardzo osłabiony.Martwi mnie co innego,wręcz jestem przerażona,bo od wczoraj ma jakieś omamy-widzi rzeczy,których nie ma i wszystko widzi w bardzo przyspieszonym tempie-jest wtedy przerażony.Nigdy to się nie zdarzyło.Czy to ten wirus?

Lek. Marta Gryszkiewicz

"zwykłe" zakażenie wirusowe nie daje objawów opisanych przez Panią. Mogą być one natomiast związane ze znacznym odwodnieniem i wysoką gorączką. Jeśli złudzenia optyczne będą się powtarzać należy niezwłocznie udać się do pediatry celem konsultacji.