Wyraźne pogorszenie stanu włosów po ich rozjaśnieniu

Witam, od paru lat mam problem włosami nad czołem. Po wizycie u fryzjera (rozjaśnianie włosów), w miejscu, gdzie teraz włosy znacznie mi sie przerzedziły, zrobiło mi się kilka małych ran. Na początku zbagatelizowałam sprawę, gdyż rany ładnie się wygoiły, a ubytku włosów nie było widać. Po roku odwiedziłam innego fryzjera, który zauważył u mnie ubytek włosów w lewym miejscu nad czołem i to zaczęło mnie niepokoić. Robiłam badania na grzyba, wyszedł candida parapsylosis (+) i staphylococcus epidermidis (++). Dermatolog stwierdził, że każdy to ma na głowie, ale przepisał locoid crelo, clotrimazolum w płynie i jakiś specyfik na spirytusie robiony na receptę. Powtórzyłam badania po roku, grzyba nie mam, ale stan skóry jest taki sam albo jeszcze gorszy.

Od czasu do czasu mam stany zapalne przy mieszkach włosowych, na których włosy wychodzą z cebulkami, wystarczy że się podrapię. Za przerzedzonym miejscem jest opuchnięta i nieco obolała skóra. Całemu schorzeniu towarzyszy czasem delikatny świąd. Mam zatem pytanie, czy to możliwe, że mam nużeńca? Robiłam na niego badania przy okazji grzyba i bakterii, ale nic nie wykryto. Może do badania wyrwano niezaatakowany włos? Jakie badania mogę jeszcze zrobić i gdzie? Martwię się, że wyłysieję na całej głowie. Jestem z Częstochowy, nie znam tu prawdziwych specjalistów dermatologów. Dodam, że wszystkie inne wyniki badań (tarczyca, hormony, itd.) mam w porządku. Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam

Witam! Warto mimo wszystko skonsultować się z innym dermatologiem, który dokładnie obejrzy skórę głowy. Pisząc o badaniach wymieniła Pani tylko hormony - czy wśród nich były hormony płciowe, w tym androgeny - testosteron, androstendion, DHEAS(?), hormony nadnerczowe - kortyzol, morfologia krwi(?) w przypadku niedokrwistości warto zbadać stężenie żelaza, ferrytyny, kwasu foliowego, witaminy B12, białka całkowitego, albumin. Warto udać się do lekarza rodzinnego lub specjalisty chorób wewnętrznych, który przeprowadzi dokładny wywiad lekarski - dopyta czy nie występują zaburzenia w obrębie pozostałych układów oraz narządów i zależnie od tego pokieruje do odpowiednich specjalistów. Zaburzenia skórne mogą występować m.in. w chorobach autoimmunologicznych. Ważne jest określenie kierunku dalszej diagnostyki, dlatego jeszcze raz podkreślę istotę porządnie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego. Pozdrawiam