Jak prawidłowo przechowywać tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Przyjmuję Microgynon 21. Kilka miesięcy temu wykupując receptę dostałam microgynon z importu. Różni się on tylko wyglądem opakowania. Przeczytałam jego ulotkę i w punkcie przechowywanie jest podane: brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania. W polskiej ulotce jest podane: przechowywać w temperaturze 15 - 25 stopni C. O co tu chodzi, co ulotka to inne dane? Mam pytanie, trudno znaleźć na nie odpowiedź: jak długo trwa akt połykania (tabletki), jak długo znajduje się ona w przełyku i czy jest jakaś możliwość, że ta tabletka może się np. cofnąć do gardła bez przyczyny np. podczas rozmowy.

Witam serdecznie! Oba preparaty mają ten sam skład chemiczny, a zatem działają w ten sam sposób. Nie musi się Pani zatem obawiać o zniesienie działania antykoncepcyjnego. Ulotka jest zbiorem informacji podanym przez producenta. Każdy kraj ma swoje prawo farmaceutyczne i inne wymogi stawiane producentom leków. Istnieje wiele informacji, które muszą znaleźć się w ulotce, np. skład, dawkowanie, działania niepożądane itp. Sposób przechowywania dla większości leków jest podobny. Leki należy przechowywać w temperaturze pokojowej (tj. 15-25C), z dala od źródeł ciepła i wilgotności (opakowania leków powinny jednak chronić przed nadmierną wilgocią). W przypadku niektórych leków, w których wymagane jest przechowywanie w szczególnych warunkach (np w lodówce) informacja na musi być zapisana w ulotce. Proces połykania tabletki jest krótki. Twa kilkanaście-kilkadziesiąt sekund. Dłużej trwa jej wchłanianie. Przyjmuje się, że tabletka antykoncepcyjna ulega całkowitemu wchłonięciu w przeciągu 4 godzin. Każda ostra biegunka czy wymioty mające miejsce tym czasie wymaga przyjęcie dodatkowej z zapasowego blistra. U zdrowych osób nie ma możliwości bezwiednego cofnięcia się tabletki w górę przewodu pokarmowego. Podana przez Panią sytuacja nie jest zatem możliwa. Pozdrawiam