Analiza wyniku badania wzroku przy podejrzeniu jaskry

Witam! Podczas badań kontrolnych okulista miał podejrzenie jaskry. Kazał zrobić: 1. Pachymetrię, która wyszła: OP = +1, OL = +1, 2. GDxPRO, które wyszło: TSNIT Average: OD= 47,9; OS=47,0 Superior Average: OD= 62,4; OS=60,6 Inferior Average: OD= 61,6; OS=57,3 TSNIT Std.Dev.: OD= 25,6; OS=24,2 Inter-Eye Symmetry = 0,98 NFI: OD= 24, OS=26 Pozdrawiam

Witam! Pachymetria to badanie dodatkowe, mierzące grubość rogówki i jej podatność na uginanie. Uzyskany wynik "+1" oznacza, że do wyliczonej wcześniej wartości ciśnienia śródgałkowego należy w każdym oku doliczyć +1. Badanie GdxPro służy do oceny stanu nerwu wzrokowego. Wskazaniem do wykonania takiego badania są wczesne zmiany związane z jaskrą, kontrola w przypadku rozpoznanej choroby a także inne schorzenia które mogą potencjalnie uszkadzać nerw wzrokowy jak np. cukrzyca, choroba Alzheimera. Przytoczony wynik znajduje się w granicach normy. Z uwagi braku danych na temat pacjenta, do pełnej interpretacji danych konieczna jest wizyta u prowadzącego okulisty. Pozdrawiam, Lek. med. Agnieszka Barchnicka