Wizyta u ginekologa i tabletki antykoncepcyjne a 16 lat

Witam. Mam 16 lat i chciałabym zacząć współżyć z chłopakiem. Niestety bardzo obawiam się ciąży, dlatego też chciałabym udać się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, tak by rodzice się nie dowiedzieli. Czy muszę iść z rodzicem do ginekologa?. Jeśli tak to czy musiałby wyrazić zgodę, by lekarz wypisał mi tabletki antykoncepcyjne?.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, do 18 r.ż. i po ukończeniu 16 r.ż. zgodę na leczenie musi wyrazić zarówno opiekun prawny - rodzic oraz Pani.
Lekarz ma obowiązek poinformowania rodzica o wszystkich procedurach medycznych stosowanych wobec Pani oraz przepisanym leczeniu.