Wkład metalowy po złamaniu się zęba

Witam, złamał mi się ząb ( 22 ) po uwczesnym leczeniu kanałowym, zaproponowano mi wkład z metalu ( bez niklu ) i koronę ceramiczną, po założeniu wkładu zauważyłem, biały ślad w pobliżu 22-23 o długości około 5mm i grubości ok 1mm. Wydaje mi się, że jest to korzeń, muszę się obawiać konsekwencji wynikających z jego wystawania. Czy samoczynnie dolegliwość minie, poprzez zrośnięcie się dziąsła i czy jest ono możliwe?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeśli to rececja dziąsłą - a tak zrozumiałem opis, przydało by się zdjęcie - to należy ją leczyć mikrochirurgicznie najlepiej przez periodontologa - początkowo zmiana będzie problemem estetycznym ale w konsekwencji przyspieszy utratę zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinien Pan udać się na konsultację do periodontologa ( lekarz dentysta zajmujący się leczeniem przyzębia ). Oceni czym jest "biały ślad" i zaleci odpowiednie postępowanie.