Włoski w okolicach sromu u 3,5-miesięcznej dziewczynki

Witam! Jestem mamą 3,5 miesięcznej dziewczynki. Ostatnio przy przewijaniu zauważyłam u córki, w okolicach sromu, delikatne włoski. Włoski te są niewidoczne z odległości aby je zobaczyć trzeba przyglądać się z bardzo bliska. Po urodzeniu córka miała dużo włosów na główce, ciemniejsze włoski na uszach i nogach w okolicy kostki- te prawie się już wytarły natomiast okolicom intymnym z bardzo bliska się nie przyglądałam. Nie wiem czy jest to normalne u niemowląt czy mam powody do paniki?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do Paniki, jednak należy obserwować czy włoski się będą utrzymywały. Przyczyną mogą być hormony matczyne. Jeżeli jednak zauważy Pani wzrost owłosienia łonowego proszę zgłosić się do lekarza.