Wodnisty i żółty kał a podawanie 3-tygodniowemu dziecku witaminy D3

witam.mam pytanie w zwiazku z witaminą D3. Karmie mlekiem modyfikowanym maluszka 3 tygodniowego i podaje mu dodatkową witaminkę D3. Zauważyłam że ma wodnistą kupkę (żółta).czy to wina witaminy d3

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mleko modyfikowane zawiera już odpowiednią dawkę witaminy D3, dlaczego podaje Pani dodatkową dawkę? Czy takie było zalecenie lekarza? Przewód pokarmowy malucha ma jeszcze bardzo niedojrzałą florę bakteryjną, dlatego też kupy mogą przybierać różną postać.