Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom witaminy D u 12-tygodniowego dziecka

Witam! Mam 12tygodniowego synka. Dobrze się rozwija i przybiera na wadze. Od miesiąca padaję mu Devisol-25 po 1 kropli dziennie. Dziś zrobiłam badania: Witamina D(25-OH) 96 ng/mI (20-60 ng/mI) Wapń 2,65 mmoI/I (2,13-2,83) Fosfor 1,87 mmoI/I (0,97-2,20) Fosfataza alkaliczna 314 IU/mI (60-360) Co zrobić żeby poziom wit D3 był w granicach normy? Czy taki poziom wit D3 mógł w jakiś sposób zaszkodzić synkowi? Z góry dziękuję za odpowiedź!
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Jak kąpać niemowlę w wiaderku?

Niemowlę można kąpać nie tylko w specjalnej wanience, ale również w zwykłym wiaderku. Obejrzyj film i dowiedz się, jak należy umyć dziecko w tym naczyniu.

Witam,
Brakuje jednej informacji by w pełni odpowiedzieć na pytanie. Jak jest żywione dziecko, bo jeśli sztucznie to mleko modyfikowane zawiera witaminę D i wtedy lekarz dostosowuje suplementację do ilości przyjmowanej wraz z mlekiem witaminy D. Może podwyższony poziom u malucha wynika właśnie z tego.
Zastanawiam mnie natomiast dlaczego wykonano wszystkie powyższe badania skoro dziecko dobrze się rozwija i prawidłowo przybiera na wadze? Osobiście sugerowałabym także podawanie preparatów witaminy D dedykowanych dzieciom- np. preparaty typu twist-off zawierające 400j. witaminy D.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy