Poziom witaminy D u 12-tygodniowego dziecka

Witam! Mam 12tygodniowego synka. Dobrze się rozwija i przybiera na wadze. Od miesiąca padaję mu Devisol-25 po 1 kropli dziennie. Dziś zrobiłam badania: Witamina D(25-OH) 96 ng/mI (20-60 ng/mI) Wapń 2,65 mmoI/I (2,13-2,83) Fosfor 1,87 mmoI/I (0,97-2,20) Fosfataza alkaliczna 314 IU/mI (60-360) Co zrobić żeby poziom wit D3 był w granicach normy? Czy taki poziom wit D3 mógł w jakiś sposób zaszkodzić synkowi? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam,
Brakuje jednej informacji by w pełni odpowiedzieć na pytanie. Jak jest żywione dziecko, bo jeśli sztucznie to mleko modyfikowane zawiera witaminę D i wtedy lekarz dostosowuje suplementację do ilości przyjmowanej wraz z mlekiem witaminy D. Może podwyższony poziom u malucha wynika właśnie z tego.
Zastanawiam mnie natomiast dlaczego wykonano wszystkie powyższe badania skoro dziecko dobrze się rozwija i prawidłowo przybiera na wadze? Osobiście sugerowałabym także podawanie preparatów witaminy D dedykowanych dzieciom- np. preparaty typu twist-off zawierające 400j. witaminy D.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak