Wolne tętno płodu - czy mam szansę na zdrowe dziecko?
Witam. Jestem obecnie w drugiej ciąży w 8 tygodniu. Niestety stwierdzono u mnie w 7 tygodniu że zarodek wygląda na tydzień 6 oraz że jego serduszko bije za wolno: 61 Parę dni po pierwszym usg trafiłam do szpitala z powodu poronienia zagrażającego (powód plamienie brązowe oraz lekki ból brzucha). Na usg w szpitalu stwierdzono pęcherzyk ciążowy z echem zarodka 6mm z pojedynczymi uderzeniami serca okresowo. Jajo płodowe w dużej części otoczone krwiakiem.
Miałam poronić w ciągu nawet kilku godzin ale nic się nie stało. Moj stan się polepszał. zrobiono mi dzień później beta hcg: 294543mIU/ml. Dwa dni później kolejne z wynikiem: 30520 mIU/ml Zostałam wypuszczona do domu. Mam się zgłosić na badanie kontrolne za 10 dni. Moje pytanie: czy jeśli okaże się że dziecko jeszcze żyje i bije jego serce (mam nadzieję że przyspieszy) - to jakie są szanse na zdrową ciążę. Szukałam odpowiedzi ale znajduję przede wszystkim informację że to źle rokuje.
Dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Dzień dobry!
Niestety tak wolne tętno u płodu jest sygnałem, że płód się nieprawidłowo rozwija.
Proszę jeszcze raz sprawdzić czy Pani dobrze napisała wartości Bhcg. Jeśli poziom aż tak drastycznie spadł to z  przykrością muszę stwierdzić, że ciąża przestała się rozwijać.
z poważaniem