Wpadam w paranoję z powodu wypadających włosów - co robić?

Witam, od 3 miesięcy borykam się z problemem wypadających włosów. Początkiem stycznia zrobiłam badania: morfologię, FT4, TSH, dodatkowo prolaktynę. Wszystkie wyniki mieszczą się w normie. Nie wiem już co mam zrobić. Należę do osób wiecznie się odchudzających, ostatnia dieta trwała dość długo, bo od lipca, ale była to najbardziej rozsądna dieta jaką kiedykolwiek stosowałam, polegająca przede wszystkim na ograniczeniu słodyczy i nie jedzeniu po godzinie 17. Teraz choć już od dłuższego czasu jem normalnie nie tyję i to też mnie zastanawia, dlaczego. Z reguły kiedy zaczynałam normalne odżywianie natychmiast waga rosła. Proszę, pomóżcie, bo zaczynam popadać w depresję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
O łysieniu można mówić gdy wypada powyżej 100 włosów dziennie przez dłuższy okres czasu.
Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele. W Pani przypadku być może zawiniła stosowana dieta, w której prawdopodobnie zabrakło składników potrzebnych do prawidłowego wzrostu włosów.
Na pewno powinna Pani skorzystać z pomocy dermatologa. Lekarz po zbadaniu, dokładnym zebraniu wywiadu z pewnością spróbuje pomóc w Pani dolegliwości (proszę na wizytę koniecznie zabrać wykonane dotychczas badania laboratoryjne).
Jeżeli zażywa Pani leki, nawet dostępne bez recepty proszę dokładnie przeczytać ulotkę i sprawdzić czy nie mogą wystąpić objawy opisywane przez Panią (na przykład w przypadku stosowania leków osłonowych na żołądek, leków antykoncepcyjnych).

Pozdrawiam