Wpływ antydepresantów na tabletki antykoncepcyjne Lesiplus

Witam, Biorę leki Setaloft 50 oraz Doxepin Teva 10. Za parę dni chciałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Czy biorąc nadal wyżej wymienione antydepresanty łącząc z Lesiplus zmniejszam działanie tabletek antykoncepcyjnych? Antydepresanty zostały wypisane mi przez psychiatrę mimo że już nie czuję dawno żeby doskwierała mi depresja. proszę o odpowiedź na pytanie i z góry dziękuję !

Lek. Katarzyna Szymczak

Oba leki mogą osłabiać działanie antykoncepcji. Przed rozpoczęciem stosowania radziłabym skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam