Wpływ czosnku na antykoncepcję hormonalną

Witam, w różnych poradach lekarzy na portalach zdrowotnych znalazłam rozbieżne informację dot. wpływu czosnku na antykoncepcję hormonalną, w moim przypadku Nuva Ring. Niektórzy lekarze twierdzą, że owszem może on osłabiać jej działanie, inni, że absolutnie nie. Chciałabym spytać czy to prawda, że czosnek wpływa na wzrost poziomu estrogenów we krwi, który po pewnym czasie po spożyciu spada? Czy może to wywołać owulację? Jeśli tak, to jakie ilości czosnku mogą się do tego przyczynić? pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Substancje zawarte w czosnku mogą przyspieszać rozkład syntetycznego estrogenu z tabletek antykoncepcyjnych i obniżać ich skuteczność. Proszę jednak pamiętać, że dotyczy to raczej osób zażywających wyciągi czy ekstrakty z czosnku aniżeli tych, które spożywają czosnek w zwykłych ilościach w czasie posiłków. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty