Wpływ leków uspokajających i nasennych na wynik testu bHCG

Czy leki uspokajające i nasenne mogą wpływać na obniżenie bety hcg do poziomu 0,10. Test był wykonany po upływie 30 dni od ryzykownego zdarzenia. Potem w 37 dniu nadal 0,10. w 49 dniu nagle beta 66( inne laboratorium) a w 51 w szpitalnym laboratorium wynik,1,2 bo taką najniższą normę podają. W międzyczasie dwa krwawienia, drugie słabsze. Ginekolog ciąży w macicy nie widzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani o jakie leki konkretnie chodzi - trudno zatem tak ogólnie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre leki, np. rzeczywiście mają wpływ na wynik testów ciążowych. Najlepiej byłoby zatem, gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem, który zanalizuje dokładnie wyniki badań w oparciu o dane dotyczące zażywanych przez Panią leków i odpowie na pytanie czy jest Pani w ciąży.