Wpływ leku Jodid na wyniki TSH przy niedoczynności tarczycy

Od dzieciństwa mówiono mi, że mam niedoczynność tarczycy.Brałam lek jodid, lecz miałam przerwy w braniu tabletek, a nie zawsze miałam czas iść po receptę i płacić za prywatne wizyty. Zrobiłam 6mies. temu badanie TSH i było w normie (0,9), było to rok po przestaniu brania leków. Kilka lat temu robiłam też badanie tsh (gdy brałam leki) i był wynik 1,1 czyli także norma i zastanawiam się czy mam naprawdę tą niedoczynność, skoro leki nie wpływają na ten wynik.Czy powinnam brać leki czy to bez sensu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto dodatkowo oznaczyć poziom hormonów tarczycy. Proszę udać się na wizyr tę do specjalisty endokrynologa,który zleci odpowiednie badania.