Oliwa z oliwek na włosy

Witam serdecznie, chciałabym zadać pytanie dotyczące wpływu oliwy z oliwek na włosy. Czy rzeczywiście oliwa z oliwek ma bardzo korzystny a wręcz rewolucyjny wpływ na strukture naszych włosów? Słyszałam bardzo dobre opinie jeśli chodzi o stosowanie oliwy z oliwek na włosy, ale tak w zasadzie to nie mam pewności czy to faktycznie prawda. Zawsze z zaufaniem i pewnego rodzaju szacunkiem podchodzę do tego typu domowych sposobów, uważam, że często działają one lepiej niż lekarstwa. A jak jest w przypadku oliwy z oliwek na włosy? Czy jej stosowanie faktycznie może mieć dobry wpływ na kondycję włosów i sprawić, że będą one znacznie mocniejsze i będą się lepiej prezentowały? I czy są jeszcze jakieś inne domowe sposoby, które dobrze działają na włosy, a o których może nieco rzadziej słychać? Będę wdzięczna za odpowiedź w mojej sprawie. Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry,

Oliwa z oliwek zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz wit. E, które odgrywają ważną rolę dla wzrostu włosów. Ponadto tzw. olejowanie włosów sprawia, że są one zregenerowane, nawilżone i nabłyszczone. Odbudowuje również płaszcz lipidowy naskórka głowy przywracając naturalną barierę ochroną (ważne w przypadku osób, które bardzo często myją włosy pozbywając się tej ochrony). Proszę pamiętać, by wybierać oliwy z pierwszego tłoczenia na zimno.

Pozdrawiam