Dieta na przyrost włosów

mam długie włosy , sięgają mi za większą połowę pleców ale chcę mieć jeszcze dłuższe czy jest jakaś specjalna dieta na porost włosów?znalazłam w internecie że trzeba pić drożdże około miesiąca i że nawet 9 cm mogą w tym czasie urosnąć?czy to prawda?ja próbowałam pić ale od razu mnie cofało;/nie przełamałabym się żeby to wypić ;c doradźcie mi proszę
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w sole mineralne i witaminy korzystnie wpływa na porost włosów oraz ich wgląd. Fizjologiczny przyrost włosa wnosi około 1-1,5 cm na miesiąc. Nie ma takiej możliwości aby włos urósł aż 9 cm. Drożdże są dobrym źródłem witamin z grupy B, które są ważne dla włosów. Niemniej niezbędny jest krzem (kasza jaglana, płatki owsiane, kasza jęczmienna), siarka (żółtko jaj, ryby morskie), nienasycone kwasy tłuszczowe - oliwa z oliwek, olej lniany, sezam, słonecznik, a także żelatyna (galaretka wieprzowa). Nie stosuj żadnych głodówek, wysypiaj się i jedz warzywa i owoce, a Twoje włosy będą piękne. Możesz także pić napary ze skrzypu i pokrzywy. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek