Wypadanie włosów i problemy z paznokciami

Od pewnego czasu w dość dużym stopniu wypadają mi włosy, jak i paznokcie są w słabej formie. Farbuje włosy, ale używam zalecanych odżywek. Wcześniej nie było problemów. Dietę prowadzę normalną, bez żadnych fast food'ów itp. Nadmienię, że mam niedoczynność tarczycy, ale biorę zaleca mi leki i wg endokrynologa to nie jest wina tarczycy. Zrobiłam również morfologie, ale tam również wszystko jest w najlepszym porządku. Chciałabym zapytać jaka może być tego przyczyna i jak moge temu zapobiec.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
przy chorobach tarczycy zalecana jest dieta wysokoniałkowa być może niedobór białka i innych składników mineralnych w Pani diecie.
Pozdrawiam serdecznie

Droga Pani!

Wypadanie włosów jest objawem naturalnym. Każdego dnia tracimy sporą ilość włosów. Jest to szczególnie zauważalne u osób długowłosych. Jednakże często zdarza się nadmierna aktywność tego procesu. Może mieć to związek z chorobą tarczycy, lecz nie będziemy dyskutowali z endokrynologiem. Jeżeli twierdzi, że tarczyca jest uregulowana, to tak zapewne jest. Wypadanie włosów często jest również związane z osłabieniem organizmu przy zmianach pór roku. W celu zapobiegania zachęcam do picia naparów z pokrzywy w ilości 2-3 kubków dziennie. Oczyszczają organizm z toksyn, dzięki czemu wzmacniają włosy, paznokcie oraz poprawiają wygląd skóry. Warto również skupić się na pobieraniu w pożywieniu sporych ilości witamin z grupy B. W tym celu może Pani pić drożdże lub dodawać do różnych posiłków jadalne płatki drożdżowe.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam. Przyczyną wypadania włosów mogą być np. niedobory takich składników jak: żelazo, magnez, cynk, krzem. Należy wzbogacić dietę w mięso, dobrej jakości tłuszcze (olej kokosowy, oliwa, masło, olej rydzowy lub lniany, tłuste ryby), warzywa, owoce, orzechy i pestki (np. sezam, siemię lniane, pestki dyni, migdały) . Najlepiej ograniczyć produkty zbożowe, wyeliminować pieczywo. Zamiast pieczywa proponuję kaszę jaglaną i gryczaną. Dokładniejszych zaleceń mogę udzielić po wykonaniu wywiadu żywieniowego. Zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl

Witam,

wypadanie włosów i słaba kondycja paznokci może być wynikiem niedoborów składników odżywczych lub mineralnych. Pisze Pani że stosuje ,,normalną dietę" jednak przy problemach z tarczyca zalecana jest specjalistyczna dieta.
Najlepiej udać się do dietetyka, który ułoży indywidualny jadłospis.
Pozdrawiam

Warto również zbadać poziom żelaza i ferrytyny, przy niskich wartościach włosy mogą wypadać. Warto rozważyć suplementację cynkiem np. co drugi dzień np. z firmy Solgar, cynk też jest istotnym składnikiem do dobrej pracy tarczycy.