Wypadanie włosów i łamanie się paznokci po utracie wagi

Mam 22 lata. W ciągu ostatnich 3 miesięcy straciłam na wadze 14 kg, nie była to jednak restrykcyjna dieta. Jem dużo warzyw, owoców. Od kilku dni mam silne zawroty głowy. Wypadają mi tez włosy i łamią się paznokcie, jednak te objawy są mi znane, a zawroty głowy nie. Czy te objawy mogą świadczyć o anemii? Albo o jakiejś innej dolegliwości?

Dobry wieczór!
Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska