Matowa skóra i włosy bez blasku a dieta wegańska

Witam, od kilku tygodni mam matową skórę oraz włosy bez blasku i jestem bardzo senna. Od miesiąca codziennie piję zioła bratka na zmianę z rumiankiem. Stosuję również dietę wegetariańską od kilkunastu lat. Jakie produkty powinnam spożywać aby zyskać witalność i odzyskać energię? Z góry dziękuję za odpowiedź. Kinga

Witam,
Po pierwsze, możliwe że ma Pani anemię wywołaną niedoborem witaminy B12 - jest to bardzo częsty problem wśród wegetarian, ponieważ witamina ta występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego. Należałoby sprawdzić jej poziom we krwi. Produkty korzystne to na pewno buraki (działają krwiotwórczo), oleje roślinne tłoczone na zimno (i spożywane na zimno), orzechy, sezam i siemie lniane. Oczywiście duże ilości warzyw i owoców, produkty pełnoziarniste i kasza jaglana.
,

Witam!
Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska