Jaka dieta na poprawę wyglądu skóry?

Jaką dzietę powinnam zastosować aby poprawić wygląd skóry?Jestem wegetarianką i od dłuższego czasu mam problemy skórne zwłaszcza często nawracające czyraki bądź wypryski. Będę wdzięczna za odpowiedź i popmoc w problemie.

Przebywając na diecie wegetariańskiej (jeżeli nie została ona dobrana i zbilansowana przez specjalistę) może mieć Pani problem z niedoborem witamin z grupy B (nawet jeżeli są zawarte w surowcach roślinnych, to nie są tak dobrze przyswajalne), a także z kwasami tłuszczowymi występującymi w mięsie ryb. Sugerowałabym Pani wykonanie badań na wysycenie organizmu witaminami z grupy B i jeżeli wyniki będą poniżej normy zastosowanie suplementacji odpowiednimi preparatami farmakologicznymi (do momentu powrotu do stanu normalnego). Pani dieta powinna obfitować w awokado, orzechy i nasiona, idealnie byłoby gdyby spożywała Pani ryby (jeżeli nie może się Pani do tego przekonać to proszę spróbować zastosować preparat z kwasami omega-3 i omega-6 najlepiej wzbogacony o EPA i DHA). Jeżeli Pani wyniki będą w normie dobrze byłoby, żeby udała się Pani do specjalisty od bilansowania diet wegetariańskich, który pomoże sprawdzić czy Pani sposób odżywiania zawiera wszystkie niezbędne dla organizmu składniki na odpowiednim poziomie biodostępności (inaczej będzie Pani musiała podawać je farmakologicznie).

Dzień dobry!
Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso.

Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska