Wypadanie włosów po drastycznym odchudzaniu

Mam 23 lata.Ostatnie pół roku dużo schudłam,drastycznie odchudzałam się przez 1,5 miesiąca ograniczając do minimum białko i tłuszcz,bazując na warzywach.Zaczęły mi lecieć włosy,zawsze były bardzo rzadkie,tata wyłysiał w wieku 21,dostał prawdopodobnie ŁZS.OD 1,5 miesiąca suplementuję się Revalidem,stosuję wcierki z Radicala,myję włosy seboradinem,od miesiąca zażywam też biotebal,zaczęłam pić olej lniany,dołączam białko do każdego posiłku,nie używam suszarki,prostownicy.Niestety efektów brak.

Witam,

niestety głodziła się Pani przez 1,5 miesiąca to teraz tak szybko nie odbuduje Pani strat jakie zaszły w organizmie. Na to trzeba czasu i suplementy nie pomogą jeżeli nie poprawi Pani swojego odżywiania. Zastanawiam się czy oby na pewno Pani obecna dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana. W tym momencie odżywianie to podstawa aby poprawić kondycję włosów.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Droga Pani!

Niestety muszę przyznać, iż Pani objawy związane są z nieprawidłową dietą. Głodziła się Pani, w związku z czym wypłukała Pani z organizmu znaczącą większość witamin i składników mineralnych. Stosowanie preparatów farmakologicznych nie pomoże Pani, bowiem ich wchłanianie u zdrowego człowieka jest ograniczone, a w Pani przypadku, organimu niedożywionego, efekt będzie żaden, w związku z czym szkoda pieniędzy. Zachęcam Panią do zmiany sposobu odżywiania. Pomoc może znaleźć Pani w gabinecie dietetycznym. Musi Pani naturalnie odżywić swój organizm, zapewniając mu odpowiednią ilość kcal, białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin i składników mineralnych. Wszystkie te składniki są niezbędne do zachowania harmonii w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Gdyby miała Pani pytania, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl

Witam. Niestety odchudzanie na własną rękę (a w pani przypadku głodówka!) mogą się skończyć bardzo źle. Skutki dotyczą nie tylko włosów, ale całego organizmu. Wypadające włosy to może być tylko wierzchołek góry lodowej. Są to efekty wyeliminowania tłuszczu oraz białka z diety. Zalecałabym włączyć do diety dobre źródła tłuszczu takie jak: olej rydzowy, olej lniany, siemię lniane, tłuste ryby morskie (są to źródła kwasów omega-3) oraz olej kokosowy, oliwa z oliwek, masło, smalec, orzechy włoskie, pestki dyni, migdały, sezam, mak. Ponadto do diety należy włączyć mięso (nie bać się tłustego mięsa!), dużą ilość warzyw, 2-3 porcje owoców dziennie. Zamiast pieczywa najlepiej spożywać kaszę jaglaną lub gryczaną, amarantus lub komosę ryżową. Należy wystrzegać się cukru, produktów wysokoprzetworzonych, tłuszczów trans (np. margaryny, oleje smażone, fast-foody, pieczywo cukiernicze itp.). Jeśli chciałaby Pani szczegółowo dopasowaną dietę, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam.