Dieta na wzwmocnienie włosów i paznokci

Witajcie, proszę o informację, co warto jeść, aby wzmocnić swoje włosy i paznokcie? Włosy mam takie łamliwe i pozbawione blasku. Często też wypadają, chciałabym je wzmocnić za pomocą diety. Proszę o wskazanie produktów, które warto uwzględnić w swojej diecie.

pozdrawiam
Katarzyna Kurcewicz

Witam, na stan włosów i paznokci wpływa wiele witamin i składników mineralnych. Warto wzbogacić dietę w orzechy, migdały, pestki dyni, nasiona słonecznika, rzodkiewki, seler, kalarepę, płatki owsiane, produkty pełnoziarniste: pieczywo, kasze, ryż brązowy, produkty bogate w witaminę A np. pomidory, marchew, natka- jednym słowem dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, produkty zbożowe, nabiał, jajka. Należy ograniczać kawę i herbatę oraz różnego rodzaju toksyny np. wędzone produkty. Wypadanie włosów może być związane ze stresem, warto też wykonać badanie krwi.

Dobry wieczór! Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska