Wpływ produktów spożywczych na skuteczność antykoncepcji

Witam! W bardzo wielu miejscach (nie tylko w Internecie) można w tej chwili znaleźć opinie n.t. czynników czy też produktów spożywczych, które podobno mają wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Ostatnio natknęłam się na takie opinie, które wydają mi się dziwnie podejrzane i niektóre (np. chmiel) mocno nieprawdziwe. Dlatego też postanowiłam się Państwa poradzić. Czy - lukrecja - chmiel - czarnuszka - łubin wpływają niekorzystnie na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Dziękuję. :)
KOBIETA ponad rok temu

Zaleca się aby w trakcie przyjnowania antykoncepcji doustnej nie stosować preparatów ziołowych ze względu na ich możliwe/ również osobnicze/ interreakcje z preparatami hormonalnymi. Przede wszystkim należy unikac preparatów zawierających ziele dziurawca.