Wpływ stresu na wynik badania tarczycy

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie wyników TSH. Niedawno zrobiłam badanie kontrole na TSH, które niestety wykazało wstępnie nadczynność tarczycy, lekarz rodzinny skierował mnie do endokrynologa. Po dziesięciu dniach zrobiłam ponownie badanie, które wykazało z kolei, że TSH jest w normie, Jak wyjaśnić taką różnicę w wynikach TSH? Obydwa badania robiłam rano na czczo. Czy przyczyną takiej różnicy w wynikach może być stres, który mnie ostatnio( kilka miesięcy ) nie opuszcza.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyn różnic w wyniku może być wiele. Należy rozszerzyć diagnostykę o badania poziomu hormonów tarczycy. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa w umówionym terminie.