Wpływ stresu, napięcia emocjonalnego i zaburzeń nerwicowych na zbyt mocny porost włosów

Witam. Czy stres,napięcie emocjonalne lub zaburzenia nerwicowe mogą mieć wpływ na zbyt mocny porost włosów na całym ciele u mężczyzn ?. Włosy gdzie ich być nie powinno cały czas robią się ciemniejsze i dłuższe,trwa to już od 16 roku życia do teraz 24 lata. Czy taka chwiejność emocjonalna może mieć na to wpływ ?.

Pozdrawiam

Zalecałabym konsultację lekarską. Wykluczenie innych przyczyn dopiero może stanowić podstawę do wnioskowanie o nerwicy. Objaw nie jest typowy, dlatego - jeśli nie ma innych, charakterystycznych dla zaburzeń lękowych objawów- warto sprawdzić.