Wpływ ziołowych preparatów uspokajających na skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne i już trzeci raz zdarza mi się, że piersi powiększają się kilka dni przed skończeniem opakowania. Denerwuję się jednak ponieważ przyjmowałam leki na uspokojenie- tabletki ziołowe labofarmu oraz kalms. Pani w aptece mówiła, że nie mają wpływu na zmniejszenie działania tabletek, ale się obawiam. Czy słusznie? Żadnej tabletki nie ominęłam. Pozdrawiam, Edyta

Elżbieta Rhone

Witam,
producenci obu tych środków nie podają aby istniały interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi.