Wrócił okres i co teraz?

Witam,
prawie rok nie miałam okresu, stwierdzono u mnie zespół jajników policystycznych. Wczoraj dostałam okres, sam od siebie przyszedł, aż się zdziwiłam.

Staramy się o dziecko i nie wiem, czy po tak długiej przerwie wszystko z jajeczkiem i potem z dzidzią będzie w porządku.

Nie wiem, czy mogę zacząć się starać od razu, czy lepiej poczekać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie

W takiej sytuacji powinna Pani odczekać około trzy kolejne cykle. Organizm potrzebuje czasu na uregulowanie procesów w nim zachodzących. Warto też poczekać ze względu na to, aby upewnić się, czy krwawienie, które wystąpiło, jest na pewno krwawieniem menstruacyjnym.
Warto wybrać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa, który rozwieje wszystkie obawy.