Wrzodziejące zapalenie jelita grubego a wystąpienie innych chorób immunologicznych

NZJ (CU) a choroby współistniejące Czy to prawda że u osoby u której występuje już choroba autoimmunologiczna w moim przypadku wrzodziejące zapalenie jelita grubego ( choruję już 5 rok )gdzie odcinkiem chorym jest odbytnica i esica może wystąpić w przyszłości Jeszcze inna choroba autoimmunologiczna typu Ch L-Crohna , RZS,Hashimoto lub jakakolwiek inna? Jak ewentualnie zapobiegać ich powstaniu? Osoba wiele przeszła w związku ze swoją chorobą i obawia się występowania innych.Bardzo dziękuję

Choroby autoimmunologiczne mają ścisły zwiazek z nietolerancjami pokarmowymi, zaburzoną florą bakteryjną jelita (dysbioza), zakwaszeniem organizmu, z dużym prawdopodobieństwem candidozą, zanieczyszczeniem metalami ciężkimi. Należałoby wykonać testy w kierunku nietolerancji pokarmowych, najlepiej ilościowe, przeprowadzić detoksykację organizmu, wprowadzić dietę wykluczajacą nietolerowane pokarmy, zrónoważoną pod względem składników pokarmowych i energii i optymalną suplementację. Wykonanie analizy pierwiastkowej włosów ujawni niedobory mineralne w organizmie i ułatwia dobór suplementów. Bardzo ważne jest wprowadzenie odpowiedniego probiotyku lub synbiotyku. Zapraszam na http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow/ Więcej na temat nietolerancji w zakładce http://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/pakiet-opieki-specjalistycznej/