Wskazane uzupełniające usg obu piersi ze wzgl. na gęste utkanie
Witam ! Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku mammografi. Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym. W kgz piersi lewej drobny rtg łagodny guzek 7 mm prawdopodobnie wewnątrzsutkowy węzeł chłonny.Rtg wyrażnych cech złośliwości i patologicznych mikrozwapnień nie stwierdza się.Skóra wolna,uwidocznione doły pachowe bez cech powiększonych węzłów chłonnych.Wskazane uzupełniające usg obu piersi ze wzgl. na gęste utkanie

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis mammografii wskazuje na niewielką zmianę w piersi lewej. Ze względu na gruczołowe utkanie piersi bardziej wartościowe będzie badanie USG. Proszę udać się na zalecone badanie. Z wynikiem należy udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.