Wskazania do leczenia nadżerki u 20-latki

witam, niedawno badanie cytologiczne wykazało u mnie infekcję bakteryjną i miałam przepisane globulki gynalgin, również okazało się, że mam nadżerkę. ostatnio na wizycie lekarz powiedział mi, że z ów nadżerką nic nie będzie robił i zlecił kolejne badanie cytologiczne, powiedział też, że jeśli infekcje będą nawracały wtedy nadżerkę usunie. Czy w przypadku, gdyby infekcji nie było, czy nadżerka może pozostać nieleczona? Dodam również, że z jej powodu podczas stosunku pojawia się krew.

Aleksander Ropielewski

W przypadku braku nawrotów infekcji można pozostawić nadżęrkę do samoistnego wygojenia. Jeżeli jednak do niego nie dojdzie konieczne będzie leczenie zabiegowe.