Wskazania do rozszerzenia diagnostyki o badanie ANA2

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli miano p/przeciwjądrowych wynosi 1:320 typ świecenia ziarnisty przy dolegliwościach stawowych, stanach podgorączkowych i ogólnym osłabieniu to należy rozszerzyć diagnostykę o Ana2 ? Jeden lekarz twierdzi że przy tak niskim mianie nie ma potrzeby robienia Ana2 ponieważ wyjdzie ono ujemne, drugi zaś twierdzi że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki o Ana2. Jak to wygląda w rzeczywistości ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Aleksander Ropielewski

Przy opisanych objawach i podejrzeniu choroby reumatycznej mimo wszystko wykonałbym badanie przeciwciał ANA 2.