Wskazania do RTG i tomografii zatok przed zabiegiem operacji przegrody nosowej
Czy do zabiegu operacji przegrody nosa i zatok konieczne jest badanie rtg i tomografii czy można zabieg robić bez tych badań?  Czy przegroda może być skrzywiona w obie strony czy tylko w jedną? Czy jeśli przegroda jest skrzywiona jest z jednej strony tak że mamy trudności z oddychaniem z tej strony to operujemy tylko tą stronę czy drugą też?

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Zarówno RTG jaki TK są niezbędne (wykonanie tych badań ułatwia planowanie operacji i zmniejsza ryzyko powikłań). Przegroda jest strukturą pojedynczą i siłą rzeczy operując część bardziej wklęsłą zmienia się stosunki anatomiczne po części wypukłej. Przegroda może być skrzywiona w dwie strony (jak litera S)