Wskazania do usunięcia znamienia

Witam, dermatolog badając "na oko" stwierdził, ze znamie nadaję sie do usuniecia, jest zaczerwienione, jednak późniejsze dwukrotnie powtórzone badanie dermatoskopowe, przez dwóch różnych lekarzy tego nie potwierdziło, oni twierdzą, ze jest wszystko w porządku. U mnie jednak obawy pozostały czy w związku z tym mogę usunąć znamię, nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji? czy może lepiej zaufać lekarzom badającym dermatoskopem i zostawić znamie w spokoju?

Jeżeli czuje sie Pańi zaniepokojona i myśli o usunięciu tego znamienia, nie ma do tego przeciwwskazań. Wyciąć znamię należy chirurgicznie i zbadac histopatologicznie.
Ewa Rybicka