Wskazania do wykonania badania ANA2

Pytanie o dodatkowe badania? Proszę o informację czy jest uzasadnienie wykonanie badania ANA2 w przypadku, gdy w badaniu ANA W-B otrzymałam wynik (+) dodatni oraz RO/SSA60 (++++) i RO/SSA52 (+). Chciałabym pójść przygotowana na wizytę do reumatologa. Obawiam się że tylko z ANA W-B znowu zostanę odesłana na kolejne badania. Proszę o sugestie jakie jeszcze badania mogę wykonać żeby pomóc w diagnozie.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie wiem przede wszytskim z jakiego powodu te badania, jakie ma Pani dolegliwości, bez podstawowych informacji nie jestem w stanie udzielic porady. Sugeruje wizytę u lekarza i kierowanie się jego zaleceniami, nie sa to badania tanie więc lepiej wykonywa konretne te które lekarza zleci żeby nie narazac się niepotrzebnie na koszty....