Wskazania do zabiegów fizykoterapii po złamaniu kości śródstopia

Mam złamaną V kość śródstopia (bez przemieszczenia) i założony półgips na okres 4 tyg. Czy po zdjęciu gipsu potrzebna będzie fizykoterapia? lekarz prowadzący podczas wizyty kontrolnej powiedział, że tak. 2 dni później poprosiłam tego samego lekarza o skierowanie w celu umówienia wizyty u rehabilitanta powiedział, że nie widzi konieczności fizykoterapii jedynie ćwiczenia we własnym zakresie. Wydaje mi się, że nawet ćwiczenia w domu wymagają wizyty u terapeuty, który pokaże jak je wykonywać?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może to być jak najbardziej wskazane, lecz jeżeli lekarz prowadzące wyjaśni wyczerpująco jakie ćwiczenia i jak należy wykonywać to nie powinno być problemu. W innym przypadku wizyta u specjalisty, który pokaże takowe ćwiczenia może być wskazana. Pozdrawiam