Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w policzki i usta a stan zapalny zatok lub infekcja głowy

CZY JEST MOŻLIWE, ABY PO WSTRZYKNIĘCIU KWASU HIALURONOWEGO W POLICZKI I USTA NABAWIĆ SIĘ STANU ZAPALNEGO ZATOK LUB INNEJ INFEKCJI GŁOWY? CZUJĘ ROZPIERANIE W RÓŻNYCH MIEJSCACH GŁOWY, MAM STAN PODGORĄCZKOWY, JESTEM SENNA, W GŁOWIE MAM UCZUCIE PRZEMIESZCZANIA, W NOCY DRĘTWIEJE MI PRAWA DŁOŃ. BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA ODPOWIEDŹ.

Szanowna Pani
Zeby odpowiedzieć odpowiedzialnie na Pani pytanie, muszę wiedzieć :
1. Jaki jest związek czasowy miedzy wykonanym zabiegiem a wystąpieniem objawów?
2. czy ma Pani jakieś objawy stanu zapalnego w miejscu podania preparatu?
Prawidłowo podany kwas hialuronowy nie powinien się nigdzie przemieszczać, przelewać. Wypełnienie policzków i ust na pewno nie powoduje ucisku mogącego skutkować drętwieniem ręki w nocy. Proponuję udać się po poradę do lekarza rodzinnego, wykonać RTG kr szyjnego i w zależnosci od wyniku rozpocząc leczenie.
Ewa Rybicka