Wtórne zmiany zwyrodnieniowe pod postacią podchrzęstnej przebudowy trzonów kręgowych

witam prosze o odpowiedz 33 l wtorne zmiany zwyrodnieniowe pod postacia podchrzestnej przebudowy trzonow kregowych i osteofitozy krawedziowej trzonow th5-th9 na poziomie th9-th10 centralno-lewoboczne uwypuklenie krazka m-k splyca rezerwe plynowa rdzenia na poziomie th10-th11centralno-lewoboczne uwypuklenie krazka m-k splyca rezerwe plynowa rdzenia rdzen kregowy w zakresie badanym bez zmian ogniskowych

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na dość zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa piersiowego. Sugeruję jednak, by wynik ocenił lekarz, który zlecił wykonanie badania. Wynik powinien być bowiem zinterpretowany w oparciu o dane kliniczne.