Wybór antykoncepcji dla 32-latki, która powinna unikać hormonów

witam.Mam pytanie odnośnie antykoncepcji.Moja mama chorowała na raka piersi. Er 100% i Prg 100% HER-. nie jest nosicielką genu BRC1, BRC2 i CHEC. Zastanawiam się jaka najlepsza będzie dla mnie forma antykoncepcji.lekarz onkolog stwierdził ,że powinnam unikać hormonów. stąd moje pytanie jaką antykoncepcje wybrać. Dodam ,że nie rodziłam.

W przypadku obciążonego wywiadu rodzinnego tak jak w Pani przypadku, do rozważenia jest zastosowanie wkładki wewnątrzmacicznej zwykłej lub hormonalnej na trzy lata. Ewentualnie tabletki antykoncepcyjnej nisko hormonalnej na krótko- do roku.