Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czopki glicerynowe dla niemowląt

Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy lepiej zastosować dla niemowląt czopki glicerynowe czy kateter? Chodzi o 9-tygodniowe dziecko. Jeśli nic nie zastosuję, dziecko uwija się z bólu robiąc kupki co 7 dni. Sam paracetamol w czopki czy Bobotic forte pomoże, ale bez kupki. Co zastosować na tak duże problemy z wypróżnianiem? Czy czopki glicerynowe dla niemowląt to bezpieczne rozwiązanie, które można stosować regularnie? Słyszałam opinie, że czopki glicerynowe dla niemowląt powinny być stosowane tylko czasami, raczej doraźnie. Z drugiej strony jeśli nic nie zastosuję to będzie jeszcze gorzej, bo dziecko nie jest w stanie zrobić kupki. Co mam zrobić? Czy powinnam zastosować te czopki glicerynowe dla niemowląt albo ewentualnie kateter? A może zmienić coś innego? Sama nie wiem już co powinnam zrobic żeby pomóc dziecku... Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Ciemieniucha związana jest z nadmierną pracą gruczołów łojowych u niemowlaków. Jej objawy są zmiany na skórze głowy dziecka. Obejrzyj filmik i sprawdź, jak się jej pozbyć.

Lek. Iwa Dziedzic Pediatra, Gdynia
60 poziom zaufania

Zarówno kateter jak i czopki glicerynowa sa to środki, ktore powinny byc stosowane doraźnie, nie zbyt czesto. Nadużywane moga doprowadzić do tego, ze dziecko nie bedzie potrafiło sie w inny sposób wypróżniać. Proponowałabym poszukać innej drogi - jeżeli dziecko jest kamione mlekiem modyfikowanym rozwazyc wraz z pediatra jego zamianie na inne, jeżeli karmione piersia pomysleć o zastosowaniu diety u matki. Moze Pani spróbować takze podawać dziecku probiotyk, np. BioGaia

Pozdrawiam
Iwa Dziedzic
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy