Wybór irygatora do zębów

Witam jaki jest najlepszy irygator do zębów,który polecacie swoim pacjentom i jak długo można go używać i co jaki czas trzeba zmieniać końcówki ?

Polecane są dwie firmy produkujące irygatory: Oral-B i Sonicare. Irygator jest polecany jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej i może być używany cały czas. Końcówki podobnie jak szczoteczki powinno się wymieniać co 3 miesiące.

Witam. Poleciłabym irygator Panasonic EW1211- bezprzewodowy i mocny (5,9 bar). Wg. mnie to bardzo dobre rozwiązanie a pacjenci mówią o nim w samych superlatywach.
Innym dobrym rozwiązaniem jest AirFloss firmy Sonicare. Działa podobnie, ale jest to coś w rodzaju pistoletu- silne, pojedyncze strumienie wystrzeliwane w przestrzenie między zębowe.Jeżeli chodzi o irygator OxyJet- najlepiej kupować w zestawie ze szczoteczką elektryczną (jeżeli ktoś jej nie posiada). Irygator sam w sobie ma słabe ciśnienie w porównaniu do innych (3,8 bar). Należy jeszcze wymienić irygatory Waterpik- firma specjalizuje się w produkcji irygatorów. Model WP 100 jest najmocniejszy (6,2 bara) i ma specjalną końcówkę do aparatów ortodontycznych. Irygatotor można odkamieniać domowym sposobem- co miesiąc kwasek cytrynowy. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Należy wybrać taki , który najbardziej nam odpowiada , ,cena , wygląd jakość ( to tak jak z zegarkiem) stosoawnie i obsługa jest zawsze dokładnie wyjśniona w instrukcji urządzenia.
Najpopularniejsze irygatory to te Braun/Oral B