Wyciek z piersi po nacisku

czy z piersi kobiety może coś wyciekać przy uciskaniu piersi

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Wyciek z piersi może być fizjologią, ma to głownie miejsce w okresie ciąży i laktacji. Może też występować w przypadku niedoczynności tarczycy, po urazie piersi, na skutek stosowania niektórych leków (hormonalnych, obniżających ciśnienie), a także nowotworów.
Wyciek powinien być oceniony przez lekarza który w razie wątpliwości zleci odpowiednie badania.
Niepokojący jest zwłaszcza wyciek krwisty, lub taki któremu towarzyszą zmiany wyczuwalne w piersiach lub dołach pachowych.
Więcej na: http://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi
Pozdrawiam